7.2.10

şeker gibi kura !!!!

2012 yoluna çıktık. daha teknik kadromuz bile yok ama heyecan var içimde.

kuraya bakıldığında o kadar enseyi karartacak bir durum yok ama ortada almanya gibi bir gerçek ve türkiye gibi bir dengesizlik söz konusu. ben açıkçası bu takım her şeyi yapabilirden çok bu takım şunu yapabilir takımı istiyorum. tıpkı almanya gibi. tamam son dakika golleri iyi. ve hatta eğlenceli. ama bunun getirisi bir kaç fazla kalp çarpıntısından fazla değil. takım olarak daha statik bir yapı göstermemiz gerekiyor. kısacası türkiye'nin artık beklenen maçlara favori olarak çıkması gerekiyor. yeni gelen teknik direktörün yapması gereken de bu açıkçası. o nedenle isim bir teknik direktörün takımın başına gelmesi şart bana kalırsa.

gruba bakıldığında deplasman olarak zorluk çekmeyeceğiz. çünkü birisi kardeş ülke olmakla beraber almanya, avusturya ve belçika ile karşılaşacağız. taraftar bulmakta zorluk çekmeyeceğimiz takımlar bunlar. hatta kazakistan bile bu takımlardan biri. ama bu durum belli bir zamandan sonra masaldan öteye geçemiyor. ortada oynanan bir top olmadıktan sonra tüm tribünler türk olsa ne yazar? burada yapılması gereken türkiye'nin şimdiden karşısına 3 puan yazılan maçların hakikaten 3 puanla kapatılması. bunu yapabilecek kalibrede bir teknik direktör gelmesi şart takıma.

grupta bana kalırsa en büyük tehlike avusturya. yükselen bir futbolları ve futbolcu değerleri var. şimdiden millet almanya maçlarına odaklanmış durumda ama bu grubun sürpriz takımı avusturya olacaktır. almanya'dan puan çalabilecek takımların da başında geliyor bana kalırsa. belçika ile çok yeni karşılaştık. bakıldığında isim isim iyi adamlar var ama takım olma konusunda çok net arızaları var. olmayacak sonuçlar almalarını bekliyorum açıkçası. ne biliyim? azerbaycan gidip brüksel'de yenebilir mesela kendilerini. ama onlar da bu gazla bize gelip 3 puan çıkartabilirler. bizden daha dengesizler kısacası. azerbaycan ve kazakistan grubun belirleyicisi olamayacaklar. görüntü öyle. azerbaycan belki sürpriz bir galibiyet çıkarabilir. kazakistan için ise kendi sahasında oynanacak maçların tarihleri önmeli. soğuk bir hava ve bozuk bir zeminde karşılaşacakları bir takıma arıza çıkarabilirler.

son olarak bakıldığında türkiye bu gruptan çıkmalı. ama bunu daha temiz bir yolla yapmalı. evet comeback kings falan güzel ama ben bir taraftar olarak kulağını devamlı tersten gösteren bir milli takımdan çok sıkıldım. yapmaları gerekeni yapsınlar ve kura sonrası kendilerine yakıştırılan favori sıfatını haketsinler.

bunu yaparlarsa kendiliğinden gelecektir final.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

abi güzel yorumlamışsın . sence belçika nın gençleri iş yapar mı bu sefer?

s7evinic dedi ki...

dick advocaat yapabilir bunu. çok fazla hazırlık maçı yapmaları lazım ama o da takvim dolayısıyla pek mümkün gözükmüyor. dediğim gibi asıl sorun avusturya burada.