24.5.09

das auto, der fussballwolfsburg şampiyon. felix magath inanılmaz olanı başardı ve kendisini kovan bayern'e en büyük dersi verdi. sezon başında edin dzeko ya da grafite ile dikkat çekmemişti bu takım. defansa yaptıkları iki önemli takviye ile adlarını duyurmuşlardı. palermo'dan alınan andrea barzagli ve cristian zaccardo dünya transfer piyasasında ses getirmişti. çünkü özellikle barzagli adı önemli takımlarla geçiyordu sezon başında.

magath'ın yaptırdığı antremanlar artık efsane oldu, bilmeyen yok. eğirdir dağ - komando okulu ile ortak çalıştığı söyleniyor hatta ortamlarda. ama bu çalışma sayesinde iki sene öncesinin kırılgan takımı iki 90 dakikayı çıkarabilir hale geldi. kalede güven veren benaglio, defansta zaccardo ve barzagli, orta sahada yaratıcılıkta sınır tanımayan misimovic ve ileride birbirleriyle yarışan dzeko ve grafite ile 10 maç üstüste yenilmeyen bir takım olarak bu seri sayesinde şampiyonluk tepsisini de kazandılar.


şimdi herkesin beklentisi takımın dağılacağı yönünde. magath yeni bir şampiyon yaratmak için schalke'ye gitti ve dzeko'yu da peşine takmak istiyor. ama dzeko'nun peşinde çok daha büyük takımların olduğu biliniyor. grafite, misimoviç gibi adamlara da çok ciddi teklifler var. onların da gideceği düşünülüyor.her ne olursa olsun bundesliga kurucularından olmayan gencecik bir takım bundesliga şampiyonu oldu ve bunu sonuna kadar haketti.

kutlamak lazım herkesi.

Hiç yorum yok: